Otázky

Dobrý deň, ohlásenie stavby alebo stavebné povolenie je potrebné pri všetkých typoch prístreškov carport?

Nie je, podľa zákona pre mobilnú stavbu do 25 m2 platí ohlasovacia povinnosť. Nad 25 m2 by sa mal získať „územný súhlas". Potrebné podklady samozrejme klientom dodávame.

Pre viac informácií pokračujte tu.

Je nutné pod celý prístrešok carport robiť základy?

Nie, základové pásy stačia len pod nosnou časťou prístrešku. Základy by mali mať v běžných podmienkach nezamŕzajúcu hĺbku 0,9 m a šírku 0,3 m. Dôležité je dodržať rovinnosť základu.

Koľko ma bude stáť doprava?

Prístrešky carport sa dodávajú vždy v rozloženom stave a montujú sa na mieste stavby. V prípade dodania pre montáž svojpomocou je doprava už v cene prístrešku a objednávateľ zaistí vyloženie dielov z vozidla. V prípade dodania vrátane montáže dodavateľskou firmou je montáž a doprava montážnikov na stavbu účtovaná samostatnou položkou a líši sa podľa vzdialenosti a veľkosti prístrešku.

Ako je to s osadením prístrešku a koľko to bude stáť?

Osadenie na miesto určenia sa robí väčšinou ručne, bez použitia ťažkej techniky. Priemerná cena montáže (bez dopravy montážnikov na stavbu) sa pohybuje okolo  tis. Kč bez DPH. V našíej kalkulácii dostanete vždy presný rozpočet.

Aká je prejazdová výška štandardného prístrešku carport?

Štandardná výška garáží je vpredu 2,34m, prejazdová čistá výška pod vrátami 2,02 m. Pokiaľ máte vozidlo s vyššou výškou (SUV, Offroad ...) ponúkame zvýšené prístrešky s prejazdovou čistou výškou pod vrátami 2,15m, 2,40m, 2,65m. Požiadavky s vyššou prejazdovou výškou je možné uspokojit z programu menších montovaných hál.

Ako je možné využiť zníženú sadzbu DPH?

Ano, zníženú sadzbu DPH vo výške 10% je možné využiť v súvislosti s § 48 Sazby DPH pri bytovej výstavbe na  základe podpisu čestného prehlásenia, že stavba je určená pre bytovú výstavbu.
Toto platí iba pre fyzické osoby.

Dobrý deň, môžete nám dodať prístrešok carport vrátane sedlovej strechy typu A.?

Áno. Ponúkame dva typy podľa pozície štítu (A – nad vjazdovou stranou, B – nad bočnou stenou). Sklon strechy je vždy 26° a základná nosnosť 125 kg/m2. Ceny sa kalkulujú individuálně na základe dopředu definovaných požiadavkok: typ krytiny, .....

Je možné si niekde prezrieť hotové prístrešky carport?

Radi Vám poskytneme podrobnejšie informácie. Kontaktujte nás.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.